ALTIN
DOLAR
EURO
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Samsun 21°C
Gök Gürültülü

Derneğimiz

25.12.2019
A+
A-
Derneğimiz

Kuruluş  : 20 Eylül 2011 
Üye Sayısı  : 44
Federasyon Üyeliği  : SAMİKAD bir TÜRKONFED Üyesidir.  

AMACIMIZ ;
 Kadınların iş dünyasındaki statülerini sağlamlaştırmak, kadın girişimci sayısını artırmak, mevcut kadın girişimcileri güçlendirmek amacıyla kadın girişimci derneklerinin yürütmekte oldukları faaliyetlerde destek olmak, böylece ülke ekonomisine katkılarını artırmak, kadın girişimcilerin kendi aralarındaki işbirliği ve dayanışmanın geliştirilmesi amacına yönelik faaliyetlerde bulunmak, bu çerçevede kadınlara istihdam yaratacak girişimlere destek olmak, kadın girişimcilerin karşılaştıkları güçlüklerin aşılması amacıyla faaliyetleri yürütmek ve ülke ekonomisine katkılarını arttırmak, kadın girişimcilerin bölgesel örgütlenmesine bilgi, tecrübe, eğitim gibi destekler sağlayarak girişimci kadınların sayısını artırmak, kadının ülke geneline sosyal, kültürel, ekonomik hayattaki ve karar mekanizmalarında konumunu güçlendirmeye yönelik olarak maddi ve manevi yardım ve destekte bulunmayı amaçlar.

ÇALIŞMA ALANLARIMIZ ;

• Kadın girişimciliğinin ve istihdamının ülke yararı doğrultusunda artırılması için yasa düzenleyicisi organlar, kurumlar ve kuruluşlar nezdinde girişimlerde bulunmak, öneriler geliştirmek, katkıda bulunmak.
• Toplumda kadının konumu ve statüsünü yükseltecek, kadının mesleki eğitim alması ve çalışma yaşamında daha çok yer almasını sağlayacak iş dünyasının talep ettiği bilgi ve vasfı kazandıracak, kadınlara toplumun sunduğu fırsatlardan eşit olarak yararlanmasını sağlayacak eğitimler için projeler oluşturmak.
• Girişimci kadınların ülke ekonomisine katkıları yönünde uluslar arası ekonomik birimler nezdinde girişimlerde bulunmak ve düzenlemeler yapılmasına katkıda bulunmak.
• Kadınlara girişimcilik bilincinin ülke çapında oluşturulması, konunun geniş halk kitlelerine yaygınlaştırılması yönünde fon yaratacak fon kaynağı sağlayacak projeler oluşturmak ve ilgili mercilere sunmak.
• Girişimci kadınlar idari, mali ve hukuki konular bilişim teknolojisi elektronik ticaret ve bu alanlarda meydana gelen son gelişmeler hakkında bilgi vermek, belirtilen konularda üyelerinden gelen talepleri diğer üyeleri veya uzmanları aracılığıyla yanıtlamak ve yaratıcı fikirleri olan kadın girişimcilere faaliyet göstermek istedikleri alanda ihtiyaç duyacakları teknik ve mali desteğe ulaşmalarında yardımcı olmak.
• Üyeleri arasındaki dayanışma ve işbirliğini artırıcı her türlü faaliyette bulunmak.
• Yasal gereklilikleri yerine getirmek kaydıyla başka ülkelerde benzeri çalışmalarda bulunan dernek, vakıf v.b. kuruluşlarla bilgi alışverişlerinde bulunmak, ulusal ve uluslar arası seminerler düzenlemek, yabancı ülkelerdeki benzer dernekler tarafından düzenlenen seminer, eğitim ve dernek amacı ile uyumlu şair faaliyetlere katılmak üzere temsilci göndermek, temsilcilerini geri çekmek, söz konusu dernek ve kuruluşlara üye olmak.
• Dernek amaçlarını gerçekleştirmek üzere; konferanslar, paneller, sosyal etkinlikler, yarışmalar düzenlemek, jüriler oluşturmak, ödüller vermek.
• Amaç ve faaliyetleri dahilinde radyo ve televizyon, dergi, gazete, kitap broşür gibi yayın vasıtalarından faydalanmak, video, kaset, belgesel, film ve CD hazırlamak web sitesi gibi her türlü bilişim ve iletişim teknolojisine dayalı platform, radyo ve televizyon kurmak, arşiv oluşturmak, dernek adına dergi, gazete, kitap, broşür ve süreli yayın çıkartmak amacıyla ilgili makamlarından onay almak.
• Mevcut ve ileride kurulacak ulusal ve uluslar arası özel ve resmi kuruluşlar ticaret ve sanayi odaları, borsalar, mesleki teşekküller, vakıf dernek, kooperatif, federasyon, konfederasyon veya her türlü üst kuruluş, birlik ve benzerleriyle doğrudan doğruya veya bunlara bağlı olan kuruluşlar ile işbirliği yapmak ve üye olmak, üyelikten ayrılmak.
• Yurtiçi ve yurt dışından şartlı yada şartsız bağış kabul etmek, Dernek tüzel kişiliği adına gerekli taşınır ve taşınmazları satın almak, her türlü aynı hakka sahip olmak, ipotek tesis edilmiş ise fes etmek, kullanım haklarını almak yada işletmek, kiralamak, sahip olduğu yada alacaklarını kiraya vermek, lokal ve diğer sosyal tesisler açmak işletmek, burs vermek, kredi almak, borçlanmak için gerekli olan her türlü hukuka uygun eylem ve işlemleri yapmak.
• Amaç ve hizmet konuları ile ilgili olarak gelir arttırıcı projeler için ortaklıklar, iktisadi işletmeler, yardımlaşma sandığı kurmak veya bu gibi kuruluşlarla iş biriliği yapmak.
• Amacın gerçekleştirilmesi için sağlıklı bir çalışma ortamını sağlamak, her türlü teknik araç ve gereci, demirbaş ve kırtasiye malzemelerini temin etmek.
• Gerekli izinler alınmak şartıyla yardım toplama faaliyetlerinde bulunmak.
• Üyeleri arasında beşeri münasebetlerin geliştirilmesi ve devam ettirilmesi için yemekli toplantılar, konser, balo, tiyatro, sergi, spor, gezi ve eğlenceli etkinlikler v.b. düzenlemek veya üyelerinin bu tür etkinliklerinden yararlanmalarını sağlamak.
• Amacın gerçekleştirilmesi için gerek görülmesi halinde 5072 sayılı Dernek ve Vakıflar Kamu Kurum ve Kuruluşları ile görev alanlarına giren konularda ortak projeler yürütmek.
• Aynı amacı taşıyan derneklerle federasyon kurmak, federasyona kurucu üye olarak katılmak, gerekli görülen yerlerde dernek faaliyetlerini yürütmek amacıyla temsilcilik açmak.
• Tüzük amaçları doğrultusunda kanunlarla yasaklanmamış ihtiyaç duyulan her türlü faaliyetini yürütmek. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.