.:
''HAYATA İMZA ATAN KADINLAR'' ETKİNLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK   |   12-04-2018

       SAMSUN İŞ KADINLARI, SAMSUN AMASYA ÇORUM TOKAT İLLERİNDEN OLUŞAN ORKASİFED FEDERASYONUNA VE TURKONFED TÜRK GİRİŞİM VE İŞ DÜNYASI KONFEDERASYONUNA BAĞLI GÖNÜLLÜLÜK ESASINA GÖRE KURULMUŞ BAĞIMSIZ BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞUDUR.
 
AMAÇLARIMIZIN  BAŞINDA KADINLARIN,GENÇLERİMİZİN EĞİTİMLERİ,MESLEK EDİNMELERİ VE AKTİF İŞ HAYATINA ATILMALARI,SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMALARI, KADIN İSTİHDAMINI ARTTIRMAK, KADINLARI İSTİHDAMDA TUTABİLMEK, KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNİN DESTEKLENMESİ VE KADIN GİRİŞİMCİLERİN KAPASİTESİNİN ARTTIRILMASI VE REKABETÇİ KOŞULLARDA ÇALIŞABİLECEK KADIN GİRİŞİMCİ SAYISININ ARTTIRILABİLMESİ İÇİN KURUMLARLA BİRLİKTE KADIN SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ. 
 
ÜLKEMİZ NUFUSUNUN YARISI KADIN OLUNCA SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİŞMİŞLİĞİMİZ İÇİN KADININ ÜRETİMİNİN KATMA DEĞERİNİ ARTIRMAK , DİJİTAL DÜNYA ORTAMINDA MARKA YARATMAK,İSTİKRAR SAĞLAMAK İÇİN BİLİNÇLİ TEKNİK  EKİP ÇALIŞMASI GEREKLİDİR.BİZ,VALİLİĞİMİZ BELEDİYELERİMİZ ÜNİVERSİTEMİZ KALKINMA AJANSIMIZ KOSGEB İŞKUR HALKEĞİTİM MİLLİ EĞİTİM TİCARET SANAYİ ODAMIZ TKDK  ,SGK,SANAYİLERİMİZ LE BİRLİKTE ÇALIŞMALAR EĞİTİMLER VE BİLGİLER ALIYOR PROJE ÜRETİYORUZ
 
    BİLİNDİĞİ GİBİ İÇİNDE YAŞADIĞIMIZ 21. YÜZYILIN DÜNYASI, YENİ BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMÜN SANCILARINI YAŞIYOR. ÜLKELER ARASINDAKİ İLİŞKİLER, ÖZELLİKLE TEKNOLOJİNİN YARATTIĞI HIZIN, HAYATIN HER ALANINI ETKİLEDİĞİ SÜREÇTE YENİDEN BELİRLENİYOR.  
 KAYIT DIŞI EKONOMİ İLE ETKİN MÜCADELE VE DENETİM; KADINLARIN İŞ GÜCÜNE KATILIMININ ARTIRILMASINA YÖNELİK GERÇEKLEŞTİRİLECEK DÜZENLEMELER VE ELBETTE EĞİTİM SİSTEMİMİZİN AKIL VE BİLİMLE, TEKNOLOJİYİ HARMANLAYAN; GENÇLERİMİZİN YARATICILIKLARINI ARTIRAN BİR MODELE KAVUŞTURULMASI, GÜÇLÜ BİR EKONOMİ İÇİN GÜÇLÜ KURUMLARA VE ELBETTE GÜÇLÜ BİR DEMOKRASİYE, ÜLKEMİZİN MİLLİ MENFAATLERİ AÇISINDAN İHTİYACIMIZ VARDIR. 
 
1.3 MİLYON CİVARINDA KADIN,ÇOCUK BAKIMI ,HASTA YAŞLI BAKIMI ENGELLİ BAKIMI NEDENİYLE İŞ GÜCÜNE KATILAMIYOR.2007 DE KADINLARIN İŞ GÜCÜNE %23 KATILIRKEN,2016 DA %32.4 YÜKSELİRKEN ORTALAMANIN ÇOK ALTINDADIR.DÜNYADA REKABET EDEBİLMEK SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİŞMİŞLİĞİMİZ İÇİN NUFUSUN DİĞER YARISI KADININ KATKISI OLMAZSA OLMAZ.KADININ İŞ HAYATINA KATILIMINDA Kİ SORUNLARIN ÇÖZÜME DÖNÜŞTÜRÜLMESİYLE YENİ İŞ ALANLARI İSTİHDAM AÇILMIŞ OLACAK.BİZE DÜŞEN DOĞAMIZ GEREĞİ YETENEĞİMİZLE HEDEFE ODAKLANMAKTIR.
   
            BUNUN İÇİN DE KENDİMİZİ ,BÖLGEMİZİ,ÜLKEMİZİ,ÇEVREMİZİ TANIMALI CESARETLENMELİ.YAPILAN İŞLERİN ANLAMLI OLMASI İÇİN TEKNİK LİSELERİMİZDE  ÜNİVERSİTELERİMİZDE UYGULAMALI EĞİTİMİN BRANŞLARI DAHİLİNDE EĞİTİMLERİ SÜRESİNCE GERÇEK STAJ YAPMALARIDIR.YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARDA EĞİTİM SÜRESİNDE YAPTIKLARI GERÇEK STAJ SAYESİNDE HAYATA 1-0 ÖNDE  ATILMIŞ DENEYİM KAZANMIŞ OLURLAR.İŞ KADINI İŞ ADAMI DEĞİL ARTIK  İŞ İNSANI KONUŞMALIYIZ.
 
            DÜNYA EKONOMİSİ TEKNOLOJİK GELİŞMELERLE BAŞ DÖNDÜREN BİR HIZDA İLERLİYOR. YENİ BİR SANAYİ DEVRİMİ OLARAK ADLANDIRILAN “DİJİTALLEŞME”, SADECE EKONOMİYİ DEĞİL, TÜM TOPLUMSAL HAYATI ETKİLİYOR. YAPAY ZEKA, BÜYÜK VERİ, ROBOTİK TEKNOLOJİ, NESNELERİN İNTERNETİ VE BLOCKCHAİN GİBİ UYGULAMALAR ARTIK İŞ YAPMA ŞEKİLLERİNİ DE KÖKLÜ BİR BİÇİMDE DEĞİŞTİRİYOR. 4. SANAYİ DEVRİMİ’NİN İÇİNDEYİZ. VE ARTIK DAHA FAZLA GECİKTİRME LÜKSÜMÜZ YOK. REKABETÇİLİKTE KÜRESEL RAKİPLERİMİZ ARTIK SADECE ÜLKELER DEĞİL. GÜNÜMÜZDE ÜLKELERİN REKABETÇİLİĞİNİ KENTLER, SEKTÖRLER VE ŞİRKETLER SÜRÜKLÜYOR. KENTLERİMİZİN KENDİ İÇ DİNAMİKLERİNİ ORTAYA ÇIKARACAK KALKINMA MODELLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ, BÖLGELERİMİZDE VE ÜLKEMİZE ARTI DEĞER YARATACAK BİR KALKINMA HAMLESİNİ BAŞLATACAKTIR. BÖLGESEL KALKINMA VE REKABETÇİLİK, DAHA FAZLA REFAH ÜRETEN VE BU REFAHI DAHA FAZLA DAĞITAN BİR ÜLKE İÇİN KRİTİK ÖNEME SAHİPTİR.  HER KENTİMİZİN KENDİ DİNAMİKLERİ GÖZ ÖNÜNE ALINARAK OLUŞTURULACAK STRATEJİLERİ BELİRLEMEKTE YARDIMCI OLACAKTIR.
 
      İNSAN KAYNAĞIMIZ ,AR-GE NİN  ÖNEMİ ÇOK BÜYÜKTÜR. İŞİMİZİ SEVECEĞİZ Kİ HEDEFİMİZE ODAKLANABİLELİM.DÜNYADA 24 SAAT TİCARETİN YAPILDIĞI DÜNYADA SERİ DÜŞÜNÜP SERİ DOĞRU KARARLAR ALABİLMEK İÇİN İŞİMİZE HAKİM OLMALIYIZ.
İŞTE BU YOL HARİTASINDA, TÜRKİYE’NİN KARADENİZ’E AÇILAN VE SON YILLARDA ÖZELLİKLE LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜN ÖNEMLİ ÜSLERİNDEN BİRİ HALİNE GELEN SAMSUN, TİCARET, SANAYİ VE ULAŞTIRMA ALANLARINDAKİ POTANSİYELLERİ İLE ÖNE ÇIKMAKTADIR. SAMSUN, BUGÜN VE GELECEKTE LOJİSTİK, SAĞLIK, GIDA, TARIM VE TURİZM SEKTÖRÜ OLMAK ÜZERE PEK ÇOK ALANDA YATIRIM ORTAMI SAĞLAYACAK BİR KAPASİTEYE DE SAHİPTİR.  POTANSİYELLERİNE KARŞIN YEREL DİNAMİKLER AÇISINDAN POTANSİYELLERİNİ YETERİNCE KULLANABİLMEK İÇİN , ZAYIF VE GÜÇLÜ YÖNLERİNİN ENVANTERİNİ ÇIKARMALIDIR. REKABET END. İMALAT SANAYİNİN YÜKSEK TEKNOLOJİLİ VE KATMA DEĞERLİ OLARAK KÜMELENDİĞİ BİR MODEL, ALT SEKTÖRLERDE DE HAREKETLENME YARATACAKTIR. TIBBİ-CERRAHİ EL ALETLERİ ÜRETİMİNDE ÖNEMLİ BİR KÜMELENMEYE SAHİP SAMSUN’UN,  BU ALANDA REKABET ETME GÜCÜNÜ ARTIRACAKTIR.  TARIM,SANAYİ,DENİZ ÜRÜNLERİMİZ,TURİZMİN ,ULAŞIM AĞIMIZIN BİRLİKTE DOĞAMIZA TARİHİMİZE ZARAR VERMEDEN UZMANLARCA YÜRÜTÜLMELİDİR.SAMİKAD-OMÜ-SANAYİ TEKNİK GEZİLERİMİZDE ,KIRSALDA KADIN ÇALIŞMALARIMIZDA ÖNEMİNİ GÖRÜYORUZ,
     
SAMSUN’UN YERELDE KENDİ DİNAMİKLERİ İLE
GERÇEKLEŞTİRECEĞİ KALKINMA MODELİ İLE
BÖLGEMİZ KALKINSIN.
KOBİ’LERİMİZ BÜYÜSÜN Kİ,
TÜRKİYE BÜYÜSÜN.”
Bu Haber 649 Kişi Tarafından Okunmuştur

Habere Ait Resimler


Diğer Haberler

X

 100 yıl Bulv. No:75 Uğurlu Apt. Kat 1 (vestel mağaza üstü) İlkadım / Samsun
  +90 362 435 74 21
  bilgi@samikad.com
Copyrigt © 2017 Her Hakkı Saklıdır. Created By TD