.:
KOSGEB DESTEKLİ UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK İŞ KUR EĞİTİMİMİZ   |   15-10-2018

KOSGEB DESTEKLİ UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK İŞ KUR EĞİTİMİMİZ SAMİKAD İŞBİRLİĞİ İLE DÖRT GÜN SAMSUN TİCARET ODAMIZDA SÜRECEK.DÖRT GÜNLÜK EĞİTİMİMİZ SONUNDA KURSİYERLERİMİZE SERTİFİKALARI VERİLECEKTİR.İŞ FİKRİ OLAN KURSİYERLERİMİZLE MENTÖRLÜK ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK.AMACIMIZ GİRİŞİMCİLİĞİMİZİN SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMASI,DENEYİMLERİMİZİ PAYLAŞMAK, BİRBİRLERİMİZ ARASINDA İÇ TİCARETİ GELİŞTİRMEK.İSTİKRARLI İSTİHDAM İÇİN BİLİNÇLİ UYGULAMALI EĞİTİM,GERÇEK STAJ,HEDEF VE İSTEKLİ OLMAKTIR.ÜLKEMİZ EKONOMİSİNİN SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİŞMİŞLİĞİ İÇİN KENDİMİZİ VE BÖLGEMİZİ ÇEVREMİZİ ÖNCELİKLE ÇOK İYİ TANIMALI,ÇEVREMİZDE İHTİYAÇ BELİRLEMEK İÇİN İYİ ANALIZ YAPMALIYIZ Kİ EĞİTİMİMİZİ VE PİYASA ARAŞTIRMASINI ÇOK IYI YAPMABİLELİM.ÇOK DİNLEMELİ AMA BİZE UYANI BİZ BELİRLEMELİYİZ İFADESİNDE BULUNAN SAMİKAD BAŞKANI MÜNEVVER UĞURLU,


SAMSUN İŞ KADINLARI, SAMSUN AMASYA ÇORUM TOKAT İLLERİNDEN OLUŞAN ORKASİFED FEDERASYONUNA VE TURKONFED TÜRK GİRİŞİM VE İŞ DÜNYASI KONFEDERASYONUNA BAĞLI GÖNÜLLÜLÜK ESASINA GÖRE KURULMUŞ TAMAMEN BAĞIMSIZ BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞUDUR DEDİ.


AMAÇLARIMIZIN BAŞINDA KADINLARIN,GENÇLERİMİZİN EĞİTİMLERİ,MESLEK EDİNMELERİ VE AKTİF İŞ HAYATINA ATILMALARI,SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMALARI, KADIN İSTİHDAMINI ARTTIRMAK, KADINLARI İSTİHDAMDA TUTABİLMEK, KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNİN DESTEKLENMESİ VE KADIN GİRİŞİMCİLERİN KAPASİTESİNİN ARTTIRILMASI VE REKABETÇİ KOŞULLARDA ÇALIŞABİLECEK KADIN GİRİŞİMCİ SAYISININ ARTTIRILABİLMESİ İÇİN KURUMLARLA BİRLİKTE KADIN SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ.


ÜLKEMİZ NUFUSUNUN YARISI KADIN OLUNCA SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİŞMİŞLİĞİMİZ İÇİN KADININ ÜRETİMİNİN KATMA DEĞERİNİ ARTIRMAK , DİJİTAL DÜNYA ORTAMINDA MARKA YARATMAK,İSTİKRAR SAĞLAMAK İÇİN BİLİNÇLİ TEKNİK EKİP ÇALIŞMASI GEREKLİDİR.BİZ,VALİLİĞİMİZ BELEDİYELERİMİZ ÜNİVERSİTEMİZ KALKINMA AJANSIMIZ KOSGEB İŞKUR HALKEĞİTİM MİLLİ EĞİTİM TİCARET SANAYİ ODAMIZ ,SGK,SANAYİLERİMİZ LE BİRLİKTE ÇALIŞMALAR EĞİTİMLER VE BİLGİLER ALIYOR PROJE ÜRETİYORUZ,MENTÖRLÜK YAPIYORUZ.


KAYIT DIŞI EKONOMİ İLE ETKİN MÜCADELE VE DENETİM; KADINLARIN İŞ GÜCÜNE KATILIMININ ARTIRILMASINA YÖNELİK GERÇEKLEŞTİRİLECEK DÜZENLEMELER VE ELBETTE EĞİTİM SİSTEMİMİZİN AKIL VE BİLİMLE, TEKNOLOJİYİ HARMANLAYAN; GENÇLERİMİZİN YARATICILIKLARINI ARTIRAN BİR MODELE KAVUŞTURULMASI, GÜÇLÜ BİR EKONOMİ İÇİN GÜÇLÜ KURUMLARA VE ELBETTE GÜÇLÜ BİR DEMOKRASİYE, ÜLKEMİZİN MİLLİ MENFAATLERİ AÇISINDAN İHTİYACIMIZ VARDIR.


1.3 MİLYON CİVARINDA KADIN,ÇOCUK BAKIMI ,HASTA YAŞLI BAKIMI ENGELLİ BAKIMI NEDENİYLE İŞ GÜCÜNE KATILAMIYOR.2007 DE KADINLARIN İŞ GÜCÜNE %23 KATILIRKEN,YAKLAŞIK 2017 DE %34.4 YÜKSELİRKEN ORTALAMANIN ÇOK ALTINDADIR.DÜNYADA REKABET EDEBİLMEK SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİŞMİŞLİĞİMİZ İÇİN NUFUSUN DİĞER YARISI KADININ KATKISI OLMAZSA OLMAZ.KADININ İŞ HAYATINA KATILIMINDA Kİ SORUNLARIN ÇÖZÜME DÖNÜŞTÜRÜLMESİYLE YENİ İŞ ALANLARI İSTİHDAM AÇILMIŞ OLACAK.BİZE DÜŞEN DOĞAMIZ GEREĞİ YETENEĞİMİZLE HEDEFE ODAKLANMAKTIR.TEKNOLOJİYE AYAK UYDURUP SÜREKLİLİĞİMİZ İÇİN BİLİNÇLİ HEPİMİZİN ÇOK ÇALIŞMASI GEREKİYOR BECERİ VE YETENEĞİ ÖLÇÜSÜNDE,AMACIMIZ BULUNDUĞUMUZ ORTAMIN BİR ÜSTÜNE VE DÜNYA REKABET PİYASASINDA VARLIK GÖSTEREBİLMEKTİR.ÜLKEMİZ,YER ALTI VE ÜSTÜNDE ÇOK DEĞERLİ KAYNAKLARIMIZ VE COĞRAFİ BÖLGESİNDEYİZ.KIYMETİNİ BİLELİM HEPİMİZİN GÜZEL ÜLKEMİZİ BİZE BIRAKAN DEĞERLİ BÜYÜKLERİMİZE BORCUMUZ VAR.GÖREVİMİZ GELECEK NESİLLERE DAHA GELİŞMİŞ OLARAK DEVRETMEK ONLARA DENEYİMLERİMİZLE DESTEK VERMEKTİR.


İŞ KADINI İŞ ADAMI DEĞİL ARTIK İŞ İNSANI KONUŞMALIYIZ. İNSAN KAYNAĞIMIZ , AR-GE NİN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜKTÜR. İŞİMİZİ SEVECEĞİZ Kİ HEDEFİMİZE ODAKLANABİLELİM.DÜNYADA 24 SAAT TİCARETİN YAPILDIĞI DÜNYADA SERİ DÜŞÜNÜP SERİ DOĞRU KARARLAR ALABİLMEK İÇİN İŞİMİZE HAKİM OLMALIYIZ.


İŞTE BU YOL HARİTASINDA, TÜRKİYE’NİN KARADENİZ’E AÇILAN VE SON YILLARDA ÖZELLİKLE LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜN ÖNEMLİ ÜSLERİNDEN BİRİ HALİNE GELEN SAMSUN, TİCARET, SANAYİ VE ULAŞTIRMA ALANLARINDAKİ POTANSİYELLERİ İLE ÖNE ÇIKMAKTADIR. SAMSUN, BUGÜN VE GELECEKTE LOJİSTİK, SAĞLIK, GIDA, TARIM VE TURİZM SEKTÖRÜ OLMAK ÜZERE PEK ÇOK ALANDA YATIRIM ORTAMI SAĞLAYACAK BİR KAPASİTEYE DE SAHİPTİR. POTANSİYELLERİNE KARŞIN YEREL DİNAMİKLER AÇISINDAN POTANSİYELLERİNİ YETERİNCE KULLANABİLMEK İÇİN , ZAYIF VE GÜÇLÜ YÖNLERİNİN ENVANTERİNİ ÇIKARMALIDIR. REKABET END. İMALAT SANAYİNİN YÜKSEK TEKNOLOJİLİ VE KATMA DEĞERLİ OLARAK KÜMELENDİĞİ BİR MODEL, ALT SEKTÖRLERDE DE HAREKETLENME YARATACAKTIR. TIBBİ-CERRAHİ EL ALETLERİ ÜRETİMİNDE ÖNEMLİ BİR KÜMELENMEYE SAHİP SAMSUN’UN, BU ALANDA REKABET ETME GÜCÜNÜ ARTIRACAKTIR. TARIM,SANAYİ,DENİZ ÜRÜNLERİMİZ,TURİZMİN ,ULAŞIM AĞIMIZIN BİRLİKTE DOĞAMIZA TARİHİMİZE ZARAR VERMEDEN UZMANLARCA YÜRÜTÜLMELİDİR.SAMİKAD-OMÜ-SANAYİ TEKNİK GEZİLERİMİZDE ,KIRSALDA KADIN ÇALIŞMALARIMIZDA ÖNEMİNİ GÖRÜYORUZ,


SAMSUN’UN YERELDE KENDİ DİNAMİKLERİ İLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİ KALKINMA MODELİ İLE BÖLGEMİZ KALKINSIN.


KOBİ’LERİMİZ BÜYÜSÜN Kİ,TÜRKİYE BÜYÜSÜN.

Bu Haber 392 Kişi Tarafından Okunmuştur

Habere Ait Resimler


Diğer Haberler

X

 100 yıl Bulv. No:75 Uğurlu Apt. Kat 1 (vestel mağaza üstü) İlkadım / Samsun
  +90 362 435 74 21
  bilgi@samikad.com
Copyrigt © 2017 Her Hakkı Saklıdır. Created By TD